Přečetli jsme - recenze na Dolce Gusto

Dolce Gusto je systém pro přípravu kávy a espressa od firmy Nestlé. Na trhu se objevil v roce 2006, ale v poslední době zdá se do vlastní propagace firma investovala nemalé prostředky, naposledy byla značka Dolce Gusto například propagována mladou hispánskou hvězdičkou Mariem Lopezem. Dnes tak nabízíme naši recenzi na kávovary a kávu Dolce Gusto spolu s pár informacemi o samotných produktech.

Oficiální stránky

Ve Spojených státech, kde původně vznikla i tato recenze, zaznamenali vznik nového oficiálního webu - dolcegustocoffee.com. Z něj si dovolíme vystřihnout i fešáka pana Lopeze - no není senzační?

reklama na dolce Gusto s Mariem Lopezem
Mario Lopez je novou značkou reklam Dolce Gusto. Taky na Vás působí jako pravý kávový odborník? Vedle nového produktového webu samozřejmě Američané najdou svoji oblíbenou káv na dolce-gusto.us

Modely Dolce Gusto kávovarů

I když je nejlepší "model" samozřejmě pan Lopez, skutečně máme teď na mysli kávovary. Dnes už produktová řada zahrnuje Piccolo, Melody 2, Circolo, Creativa a nově Genio.
podle nás nejhezčí kávovar Dolce Gusto Circolo

Asi nejzajímavější koncept kávovaru - Dolce Gusto Circolo

nejnovější kávovar Dolce Gusto Genio

Jednoduchý a oblíbený - Dolce Gusto Genio

klasický tvar Dolce Gusto Melody

Původní a do dneška designově neokoukaný Dolce Gusto Melody. Dočkal se už několika faceliftů a stále je velice šik.

Ceny kávovarů a kapslí Dolce Gusto

Do cen kávovarů Dolce Gusto na českém trhu (přece nebudeme uvádět americké ceny, ne?) se samozřejmě výrazně promítají různé slevy a akce. Pokud dobře hledáte, zvládnete pořídit jednotlivé modely kávovarů Dolce Gusto za tyto ceny: Circolo od cca 2500 Kč, Melody od ca 1300 Kč, Piccolo od 1000 Kč a Creativa od cca 3900 Kč.

Kávové kapsle se pak podle typu pohybují s cenou kolem 100 - 120 korun a obsahují zpravidla 16 kapslí. Levněji je seženete u některých internetových prodejců, například  Vševýhodně.cz, nebo když budete pečlivě hlídat letáky supermarketů.

Příchutě Dolce Gusto

Příchutí nabízí řada Dolce Gusto celkem dost. Rozdělme je do tří skupin:

  • Černé kávy: Espresso, Caffé Grande Intenso, Caffé Lungo, Caffe Lungo Decaf, Morning Blend, Dallmayr prodomo (a další)
  • Speciality: Cappuccino, Skinny Cappuccino, Latte Macchiato, Skinny Latte Maccehiato, Caramel Latter Macchiatlo, Vanilla Latte Macchiato, Chococino, Mocha (a další)
  • Exotické nápoje: Chai Tea Latte
  • Chlazené nápoje: Capuccino Ice, Peach Iced Tea (a další)http://www.vsevyhodne.cz/kavove-kapsle/nescafe-dolce-gusto-cappuccino

Vítěz testů - klasické cappuccino od Dolce Gusto


Nabídka se samozřejmě stále mění a vznikají nové podtypy uvedených příchutí.

Naše recenze na výrobky Dolce Gusto

Pro náš test jsme vybrali kávovar Dolce Gusto Genio, protože jsou na něj teď všude spousty reklam. Pozvali jsme řadu kamarádů a známých, abychom ochutnávce dodali přece jen trochu profesionality. Záměrně jsme vybírali ze široké palety pijáků kávy - od těch, co se sami prohlašovali za znalce a labužníky, až po občasné pijáky bez větších ambicí. Výsledek se dal očekávat - někteří z naších "kávových snobů" nebyli zdaleka tak spokojení, jako většina "běžných pijáků".

Naši labužníci jako první ocenili parní pumpu s tlakem 15 barů, čili něco, co najdete jen u profesionálních kávovarů. Zároveň byli ale zklamáni kapslemi se sušeným mlékem. Celkový dojem se u našich testerů hodně lišil a nejvíc bodů získaly ze všech příchutí kapsle Cappuccino.

Vzhledem k tomu, že Nestlé nabízí také profesionální přístroje na kávu Nespresso, dá se říct, že Dolce Gusto je míněno spíš pro širší masy s trochu nižšími požadavky. Takže zatímco kávoví gurmáni nemusejí být s Dolce Gusto vždy spokojeni, pro většinu dalších lidí to může být velmi chutná káva, kterou by si sami jinak nepřipravili.

Vzhledem k tomu, že kapsle Dolce Gusto vypadají dost podobně, jako kapsle do dalších podobných přístrojů, nabízela se zejména otázka, jestli je Dolce Gusto kompatibilní s některým z dalších podobných systémů. Odpověď zní ne. Dolce Gusto pravděpodobně není kompatibilní s žádným známým systémem kávovarů a kapslí.

Další poznatky o kávě a kávovarech Dolce Gusto

  • S jistotou lze tvrdit, že zkušenější majitel kávovaru uvaří jinou kávu, než nezkušený. Navzdory tomu, co se tvrdí v reklamách, je docílení optimálních parametrů nápoje přece jen trochu otázkou cviku a metody pokus - omyl.
  • Kapsle sice najdete v kdejakém obchodě, ceny a výběr ale nemusí být pokaždé optimální. Kromě velkých prodejen se tak určitě jako zajímavá varianta nabízí možnost nákupu kávových kapslí na internetu.
  • Některé nápoje vyžadují dvě kapsle, což při stejné ceně dělá z krabice o 16 kapslích jen 8 nápojů.
  • Ne všechny nápoje vyžadují stejnou porci vody. Nastavením většího nebo menšího množství vody můžete dosáhnout rozdílných výsledků.

Poznámka pod čarou

I když se v reklamách systém Dolce Gusto představuje jako jeden stroj, co zvládne všechny kavárenské nápoje v jednom, pokud Vám jde pouze o čistou kávu, může se Vám víc vyplatit koupit jiný výrobek, třeba pákové espresso. Pokud ale skutečně oceníte i cappuccino, latte a machiato, případně kakao nebo čajové nápoje, je Dolce Gusto opravdu univerzálním strojkem pro všechno.  

Originál recenze najdete na http://wafflesatnoon.com/2013/12/12/dolce-gusto-review/

Žádné komentáře:

Okomentovat